Karamürsel'de yaşayan Yalova'nın Altınova ilçesinde 24 Ocak 2023 tarihinde fotoğraf çektirmek için çıktığı kayalıklardan düşerek ölen Semiha Sözer'in eşi E.N.S, karısını uçurumdan iterek öldürdüğü iddiasıyla olaydan 15 ay sonra tutuklanmıştı.

Altınova ilçesi Soğuksu köyü Ballıkaya mevkiinde, Semiha Sözer (34), yanında eşi Erdal Necip Sözer (41) varken yaklaşık 20 metre yükseklikteki kayalıklardan düşmesi sonucunda olay yerinde hayatını kaybetmişti. Eşi ifadesinde, fotoğraf çektirmek için kayalıklara çıktıklarını söylemişti. Şüphe üzerine kurulan bilirkişi heyeti olayın intihar ya da kaza sonucu olmadığı, maktulün itilmek suretiyle ölümüne sebebiyet verildiği kanaatine varmıştı. Zanlı yaşanan durum sonrası 16 Mayıs 2024 tarihinde tutuklanmıştı. Savcılık tarafından hazırlanan ve Yalova 2. Ağır Ceza Mahkemesi, tarafından kabul edilen iddianamede sanığın “Eşe Karşı Kasten Öldürme” suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılması talep edildi.

İddianamede, Kocaeli'nin Karamürsel ilçesinde yaşayan çiftin, olay günü Yalova-Kocaeli illeri sınırında yer alan bir restorana kiralık araçla gittikleri burada çay içtikleri sonrasında da olayın yaşandığı kayalıklara geçtikleri anlatıldı. İddianamede, şüphelinin aynı gün alınan ifadelerinde çelişkiler bulunduğu kaydedildi. E.N.S, karakolda eşinin başının döndüğü için 'gidelim' dediğini söylerken savcılıkta ise eşinin üşüdüğünü bu yüzden 'gidelim' dediği belirtildi. İddianamede, olay yerine gelen asayiş ekiplerine şüpheli tarafından maktulün düştüğünü beyan ettiği yer ile 22 Mart 2023 tarihinde yapılan yer gösterme işleminde maktulün düştüğünü beyan ettiği yerin farklı olduğu da dosyaya sunulan olay yeri incelemesi ve fotoğraflarından tespit edildiği anlatıldı.

İddianamede, ayrıca şüphelinin 112 acil yardım hattını arayarak "Aşağı düştü, gittim yanına, geri yukarı çıktım telefon çekmiyor" dediğin fakat yapılan araştırmada olay yerinde şüphelinin kullandığı operatörün çekim gücünün yeterli olduğu belirlendiği anlatıldı.

İddianamenin sonuç kısmında şu ifadelere yer verildi: "Soruşturma aşamasında sürekli çelişki ifadeler verdiği, bu nedenle beyanına itibar edilmediği, şüphelinin maktulü olay günü 6 derece soğuk hava ve akşam saatine yakın bir vakitte olay yeri olan uçurumun kenarında kendilerinden başka kimsenin olmadığı yerde 1 saat 40 dakika bekletmesinin izahtan uzak olması sebebiyle şüphelinin, maktulü öldürme kastının mevcut olduğu, şüphelinin olaydan bir gün önce de internet sitesinde yüksekten düşme ile ilgili haberler okumasının bu iddiayı güçlendirdiği, şüphelinin olay günü kiraladığı araç ile maktul eşini, olay yerine saat 16.25 sıralarında götürerek yaklaşık 1 saat 40 dakika bekledikten sonra şüphelinin eşini uçurum kenarından aşağı iterek öldürdüğü taraf ifadeleri, bilgi sahibi ifadeleri, bilirkişi raporu, otopsi raporu ve tüm dosya kapsamından anlaşılmıştır." 
Fiber Ticaret ile E-TİCARETE giriş yapın

Fiber Ticaret ile E-TİCARETE giriş yapın

Türkiye'nin en kapsamlı E-ticaret sistemine sahip olun

FIRSAT DETAYI
%10 İndirim Fırsatı
Kocaeli Bilişim'den Kampanya

Kocaeli Bilişim'den Kampanya

Kocaeli Bilişim Webkobi Hazır Web Sitesi ürünlerine Karamürsel Aktif Haber aracılığıyla ulaşan herkes indirim kazanıyor

FIRSAT DETAYI
%10 İndirim Fırsatı