E-POSTA :
WEB : www.karamurselaktifhaber.com"Fır döndüler" dahası "bukalemun insanlar"

Sıkça parti, üslup ve görüş değiştirenler "Fır döndüler" dahası "bukalemun insanlar" olarak da değerlendirilir. Giderek sayıları çoğalan her araziye uyan "evet efendimci" "nabza göre şerbet veren" kimliksizlik sergileyenler itibar görüyor. Bu tipler her zaman her şart ve konumda mutlaka önemli makamlar elde tutar. Ne yazık ki bu tipler siyasete yön verir her parti döneminde işlerini tıkır tıkır işletir.

Bunlar, bir kez daha yazalım ki, bugün şunun, yarın bunun adamı olanlardır. Bunlar hep (U) dönüşünü yeğleyenler, dönekler, liboşlardır, sahtekar ve satılmışlardır, karaktersizlerdir...

Nedense siyaset kurumu bir türlü bu bukalemun tiplerden bir türlü kurtulamaz. Bir bakarsınız genel başkanın hemen yanı başında biter bunlar. Bir bakarsınız kaldırdığınız her taşın altından bu tipler çıkar. Sağda solda ortada merkezde hep bu tipler.

Milliyetçi olurlar muhafazakar olurlar sosyal demokrat olurlar hatta liboş olurlar ama o koltuktan kalkmazlar kalktıkları taktirde hemen karşı görüşün koltuğuna oturmaya talip olurlar. Anadolu da bu tiplere erkek fahişeside derler.

Bunların felsefesi dün dündür bugün bugündür diye özetlenebilir. Nereden çıktı bu dönme siyasetçiler şimdi derseniz efendim çok kolay etrafınıza bir bakın bu tiplerle  dolu.

Ha bunlar toplum önünde kelli felli adam gibi görünür. Ama boşturlar, kofturlar bir ĺiraya adam satarlar.

Türk Dil Kurumu "döneklik" kavramını aşağıdaki şekilde tanımlar;

"İnanç ve düşüncesini sık sık değiştiren, sözüne güvenilmeyen, kaypak insanlara verilen isim."

Her alanda bu tipleri görmek mümkün aslında. Fakat bu tiplerin en gözdesi siyaset kurumu olmaktadır. Siyasetle beraber bu döneklerin ilgi merkezini her yerde parti değiştiren dönekler olarak görmekteyiz.

Devir değişirse, onlar herkesten önce değişmiş olacak hızlarına yetişilmeyecek yine onların borusu ötecektir.

Her devrin adamı olmak. Her gelene padişahım çok yaşa diye el etek öpmek bu dönekliğin temel taşıdır.

Ülkemizin içinde bulunduğu durum bu tipleri hiç ilgilendirmez. Onlar için geçerli tek akçe kendi maddi menfaatleridir.

Dün feto için ağıt yakan bu model dönmeler bugün fetoya en galiz küfürleri saymakta bir behis görmezler. Dün hakaret ettikleri siyasi partiye ve onun genel başkanına yalakalık etmekten çekinmezler.

Bu dönme tiplerden siyaset arenası temizlenmediği sürece toplum olarak ne demokrasiye geçebiliriz ne de tam hürriyetçi bir anlayışa. Bir an önce sivil demokrasinin gerçekleşmesi bu dönme dönek tiplerin ortadan kaybolması ile mümkündür. Bu döneklere itibar etmeyiniz. Bu dönekler Covid virüsünden daha tehlikelidir.

16.02. 2024 Münih 
Fiber Ticaret ile E-TİCARETE giriş yapın

Fiber Ticaret ile E-TİCARETE giriş yapın

Türkiye'nin en kapsamlı E-ticaret sistemine sahip olun

FIRSAT DETAYI
%10 İndirim Fırsatı
Kocaeli Bilişim'den Kampanya

Kocaeli Bilişim'den Kampanya

Kocaeli Bilişim Webkobi Hazır Web Sitesi ürünlerine Karamürsel Aktif Haber aracılığıyla ulaşan herkes indirim kazanıyor

FIRSAT DETAYI
%10 İndirim Fırsatı